Poznaj bohaterów Baśniowej Warowni

Przydomek: Rycerz Paszko

Osobowość: Wesoły Marzyciel

Cechy charakteru: ambitny, pomysłowy, brawurowy, śmiały, odważny

Umiejętności: Znajduje wyjście z każdej sytuacji.
Gotowy na nowe wyzwania.
Jest silny i sprytny, dzięki czemu zawsze może stanąć w obronie słabszych.
Rozwiązuje wszelkie zagadki.

Nie jest idealny: Czasami nie wie, jak wyrazić swoje emocje.
Szybciej coś robi, niż pomyśli, przez co zdarza mu się wpadać w tarapaty.

Ciekawostka: Chciałby zdobyć serce Ariany.

Przydomek: Smok Szafir

Osobowość: Ciekawy Świata

Cechy charakteru: bardzo radosny, ruchliwy, niezdarny, roztargniony, wrażliwy, ciekawski

Umiejętności: Ma bujną wyobraźnię i mnóstwo energii.
Uwielbia się bawić.
Zadaje mnóstwo pytań.
Kocha przygody.

Nie jest idealny: Niejadek – nie lubi próbować nowych rzeczy.
Odczuwa strach przed tym, co nieznane.

Ciekawostka: Ariana i Paszko opiekują się Szafirem w Baśniowej Warowni.

Przydomek: Czarownica Ariana

Osobowość: Marzycielka i Indywidualistka

Cechy charakteru: dobra, opiekuńcza, troskliwa, odważna, zadziorna, wybuchowa

Umiejętności: Chętnie wszystkim pomaga.
Ma mnóstwo pasji i lubi próbować nowych rzeczy.
Sprawdza się w nowych rolach.

Nie jest idealna: Czasami nie wierzy w siebie.
Przejmuje się opinią i oceną innych.

Ciekawostka: W głębi duszy kocha Paszko, ale czasami nie wie, jak zareagować na jego zaloty.

Podróż w czasie

Dawno, dawno temu na kamienistym wzniesieniu w Inwałdzie powstał średniowieczny gród. Jego mieszkańcy wznieśli wokół Warowni drewniany mur, który pomagał im bronić swojego dobytku przed złowrogimi siłami. Dziś mogą żyć spokojnie i otwierać bramy przed Gośćmi z różnych zakątków świata. Przekraczając bramy Baśniowej Warowni, przeniesiesz się do czasów średniowiecznych. Na zamku zwiedzisz między innymi Komnatę Damy, Salę Tortur oraz Zbrojownię. 

Przygoda w Świecie Marzeń zaprowadzi Was do Baśniowej Warowni. W tym miejscu rozpoczynamy wspólną podróż w otoczeniu legend. Nasi niezwykli bohaterowie będą towarzyszami, którzy zapewnią animacje dla dzieci. Z Rycerzem Paszko ożywimy ducha zdrowej rywalizacji. U boku Czarownicy Ariany odkryjemy magię wyobraźni. Smok Szafir zapewni Wam mnóstwo zabawy. Przekonajmy się, jak w przeszłości wyglądało codzienne życie mieszkańców Warowni.

Animacje w Baśniowej Warowni

Przygotowaliśmy dla Was wiele atrakcji w duchu średniowiecznej, zdrowej rywalizacji. Do wspólnej zabawy zapraszają bohaterowie Baśniowej Warowni. Animacje odbywają się w weekendy i długie weekendy, a od 22.06 do 31.08 – codziennie !

Smoczy Pokaz
"Budzenie
Smoka"

Animacje
Czarownicy
Ariany

Smoczy Pokaz
"Smocza
Piosenka"

Szkoła
Rycerzy
i Czarownic

* tylko w lipcu i sierpniu

Smoczy Pokaz „Smocza Piosenka” odbywa się bez udziału animatorów.

Odwiedź Świat Marzeń Inwałd

Zamów bilet indywidualny online i weź udział w niesamowitej Przygodzie w Parku Baśni i Legend!

Warownia Inwałd

W Inwałdzie na kamienistym wzniesieniu powstał średniowieczny gród zajmujący teren 2 500 m². Przekraczając jego podwoje, cofniecie się do czasów średniowiecznych. Kamienista droga prowadzi na dziedziniec średniowiecznej warowni, która kryje w sobie niezwykłe miejsca – Średniowieczną Osadę, Salę Tortur czy Park Ruchomych Smoków. Na miejscu spotkacie garncarza lepiącego gliniane naczynia, niewiasty tkające krajki na bardkach, kowala wykuwającego  serduszka i haczyki oraz powroźnika skręcającego powrozy. 

Zabawicie się również w średniowiecznym stylu – zagracie w bilard, kręgle, postrzelacie z łuku, zakręcicie się na karuzeli beczułki. Wchodząc na teren zamku, zwiedzicie Komnatę Damy, Salę Tortur oraz Zbrojownię. W podziemiach zagracie w laserowy paintball w otoczeniu smoków i rycerzy.

Jak karali w Średniowieczu?

W każdej legendzie i baśni pojawia się czarny charakter, który musi ponieść konsekwencje swoich czynów. Na Warowni przekonacie się, jak przed wiekami wyglądała Sala Tortur.

Jedno jest pewne – fantazja przy wymyślaniu narzędzi do zadawania bólu w wiekach średnich nie miała granic. Przesłuchiwane osoby rzadko opuszczały ją o własnych siłach, a najczęściej umierały w niewyobrażalnych męczarniach. Przejdźcie przez Salę Tortu i odkryjcie tajemnicę tego miejsca!

Jak mieszkały średniowieczne damy?

Niemal każda mała dziewczynka marzy o roli księżniczki i zamieszkaniu w zamku. W Baśniowej Warowni spełniamy te dziecięce fantazje. Do Komnaty Damy dotrzecie, wspinając się po krętych schodach. Przekraczając jej próg, zobaczycie, jak wyglądały sypialnie kobiet w dawnych czasach.

Głównym meblem komnaty jest łoże z dekorowanym baldachimem. Zamiast współczesnej pościeli i poszewek, pojawiają się ręcznie szyte sienniki oraz poduszki. Odwiedźcie Baśniową Warownię, by przekonać się, co jeszcze kryją komnaty mieszkańców średniowiecznego zamku!

Czas na strawę

Każdy bohater musi uzupełnić energię, by nabrać sił na kolejne wyzwania. Na strudzonych wędrowców w Zamkowej Karczmie czeka smakowity obiad i aromatyczna kawa. Dzięki nastrojowym dźwiękom dawnych instrumentów oraz stylowo urządzonemu wnętrzu możecie poczuć się jak w prawdziwej jadalni sprzed wieków.

Uśmiechnięte niewiasty w średniowiecznym odzieniu zachęcają do jadła i napitków. W ofercie znajdziecie potrawy takie jak: domowe pierogi, smocza micha czy micha rycerza. Zapraszamy do podróży po smakach kuchni tradycyjnej!

Jak wyglądało życie mieszkańców podzamcza?

W naszej Osadzie Średniowiecznej organizujemy wyjątkowe warsztaty, które pomogą odkryć tajniki codziennych zajęć mieszkańców zamku. 

  • Chatka Tkacza: W tym miejscu zobaczycie, jak wymagające i czasochłonne było przygotowanie materiału do tkania. Warto zatrzymać się tutaj na dłużej, aby poznać tajniki średniowiecznego tkactwa.
  • Chata Powroźnika: W średniowieczu była to bardzo ważna. Praca powroźnika wspiera mieszkańców każdej osady podczas wykonywania codziennych czynności w gospodarstwie i rolnictwie. Odkryjcie tajniki jego zawodu, a następnie pomóżcie mu w budowie pamiątkowego powrozu!
  • Chatka Kowala: Obserwujcie jego pracę, a dowiecie się, na czym polegało to ciekawe zajęcie. Wspólnie z kowalem możecie własnoręcznie wykuć serduszko lub haczyk z gorącego żelaza.
  • Chatka Garncarza:  Razem z garncarzem spróbujcie wykonać niewielkie naczynie. Poznajcie ciekawostki i przekonajcie się, jak ciężkie, a przede wszystkim ważne było jego rzemiosło!

Czy powinniśmy bać się smoków?

W legendach i baśniach pojawiają się często nie tylko waleczni rycerze, ale również smoki! Spokojnie. U nas także jest ich dostatek. Podczas wyjątkowej podróży po Parku Świat Marzeń możecie odwiedzić Park Ruchomych Smoków, który znajduje się u podnóża Baśniowej Warowni.

Przekonajcie się, co smoki jadają na śniadanie, czy różnią się wyglądem oraz jakie umiejętności posiadają. Wędrując ścieżkami Smoczych Ziemi, poznacie nazwy ich mieszkańców i odszukacie jaja, z których się wykluwają. Jesteśmy pewni, że nasze sympatyczne smoki pozostaną na długo w Waszej pamięci!

Smocze Ziemie to kraina, w której:

  • spotkacie Smoka Interaktywnego,
  • zobaczycie Smocze Jaja,
  • usłyszycie pieśń Śpiewającego Smoka,
  • wystawicie swoją odwagę na próbę, wędrując Szlakiem Śmiałków,
  • spędzicie radośnie czas na Placu Zabaw.

Odpoczynek dla strudzonych wędrowców

Podróż dookoła świata, powrót do przeszłości, a przy tym mnóstwo emocji… Wiemy, że po takich atrakcjach warto znaleźć również chwilę na relaks. Na terenie Baśniowej Warowni przygotowaliśmy dla Was wydzielone strefy sprzyjające odpoczynkowi. Wśród nich pojawiają się:

  • Hamakowisko, czyli strefa, w której możesz wygodnie się położyć, a nawet zdrzemnąć

Czas na odrobinę rywalizacji!

Nasze atrakcje przynoszą nie tylko wiele emocji, ale również uczą! Laser Arena to bezpłatna atrakcja dla Gości Parku Świat Marzeń Inwałd, którą znajdziecie w podziemiach Baśniowej Warowni. Na czym polega ta gra? Zasady są podobne jak w przypadku tradycyjnego paintballu. Wymagają więc myślenia strategicznego, pracy zespołowej oraz zwinności! Zakładając specjalne kamizelki i trzymając laserowy pistolet, gracze zdobywają punkty poprzez znajdowanie i strzelanie do rywali. Cała akcja dzieje się w labiryncie udekorowanym barwnymi smokami i postaciami ze średniowiecza. 

Uwaga! W grze mogą brać udział dzieci od lat 7 pod wyłączną opieką osoby dorosłej, a od 12 lat samodzielnie. Atrakcja dla Gości Świat Marzeń Inwałd – GRATIS!

Paintball laserowy to także oryginalna atrakcja na okazyjne imprezy – integracyjne, wieczory kawalerskie, panieńskie oraz urodziny. W przypadku wynajmu na wyłączność koszt wynosi 20zł/os. – 15 minut gry (minimum 12 osób). Konieczna wcześniejsza rezerwacja – telefoniczna lub mailowa.

Świat klocków Red Brixx zachwyci dzieci i dorosłych

Zapraszamy na wystawę Red Brixx, na której prezentujemy najsłynniejsze budowle świata, samochody i statki wykonane z klocków! Posiadamy niemal wszystkie flagowe zestawy Lego®. Na powierzchni blisko 1000 m² znajduje się niemal 500 zestawów podzielonych tematycznie i wyeksponowanych w ponad 80 gablotach, aby cieszyć oko każdego odwiedzającego.
Wystawa ukazuje kolekcję klocków gromadzoną od ponad 30 lat przez pasjonata. Można poznać go osobiście, a wtedy odpowie chętnie na każde pytanie i opowie o wybranych modelach.
Nie ograniczamy wyobraźni naszych Gości! W Sali Zabaw pobawicie się gotowymi modelami lub zbudujecie coś samodzielnie – inwencja twórcza mile widziana. Wystawie, znajdującej się w podziemiach Warowni Inwałd, towarzyszy niepowtarzalna atmosfera, a latem przyjemny chłód.

CENNIK
Bilet normalny – 25 zł/os.
Bilet ulgowy – 20 zł/os.
Bilet rodzinny 2+1 – 60 zł
Bilet rodzinny 2+2 – 80 zł
(każde kolejne dziecko do biletu rodzinnego – bilet ulgowy)
Dzieci do lat 3 – GRATIS!

Wystawę obsługują pasjonaci, którzy z miłą chęcią oprowadzą po świecie klocków i opowiedzą fascynujące historie.
Bilet grupowy (od 15 osób) – 15 zł/os.

INFORMACJA I REZERWACJA