Atrakcje Park Miniatur Inwałd

Podróż dookoła świata w jeden dzień

Park Miniatur to magiczne miejsce, w którym znajdziecie 65 znanych budowli z całego świata. Odwiedzając nas, zwiedzicie Polskę od samych Tatr, przez Kraków, Warszawę, aż po wybrzeże Morza Bałtyckiego. W ciągu jednego dnia staniecie pod Wieżą Eiffla, zrobicie zdjęcie pod Bazyliką św. Piotra oraz dowiecie się, którą godzinę wskazuje Big Ben. Większość miniatur w Parku Miniatur wykonana jest w skali 1:25, kompleks watykański – Plac św. Piotra i Bazylika św. Piotra – w skali 1:15, a kompleks wenecki – Plac św. Marka, Bazylika św. Marka, Dzwonnica św. Marka – w skali 1:10.

Odwiedź Świat Marzeń Inwałd

Zamów bilet indywidualny online i weź udział w niesamowitej Przygodzie w Parku Baśni i Legend!

Park Miniatur Inwałd – Polska w miniaturze

Park Miniatur Inwałd jest podzielony na dwie strefy Polska w miniaturze oraz Świat w miniaturze. Zacznijmy od podróży przez polską historię, kulturę i architekturę. To magiczne miejsce, w którym znajdziesz doskonale odzwierciedlone najważniejsze budowle, zabytki, a nawet krajobrazy charakterystyczne dla naszego kraju. W ciągu kilku godzin możesz zwiedzić Polskę wzdłuż i wszerz. Staniesz u podnóża Tatr z Giewontem, podziwiając niesamowitą, zakopiańską architekturę. Obejrzysz słynną Katedrę na Wawelu oraz Sukiennice.

Kolejnym przystankiem będą najpiękniejsze zamki i pałace z całej Polski. Przesuwając wzrok dalej, dostrzeżesz również Stadion Narodowy w Warszawie. Po chwili możesz przenieść się na wybrzeże, podziwiając Latarnie w Świnoujściu oraz Bałtyk ze statkami. Strefa Polska w miniaturze to idealne miejsce, aby na chwilę zatrzymać się i poznać niezwykłe dziedzictwo naszego kraju.

Park Miniatur Inwałd – Świat w miniaturze

Czas na podróż marzeń dookoła świata! Park Miniatur w Inwałdzie to niezwykłe miejsce, w którym zwiedzicie Australię, Grecję, Włochy, Francję, a nawet Chiny w kilka godzin! Dzięki Legendarnym Opowieściom – umieszczonym na tabliczkach przy miniaturach – prezentujemy historię najsłynniejszych zabytków architektonicznych na świecie. 

Większość miniatur jest wykonana w skali 1:25. Wyjątkiem są: kompleks watykański – Plac św. Piotra i Bazylika św. Piotra – w skali 1:15, kompleks wenecki – Plac św. Marka, Bazylika św. Marka, Dzwonnica św. Marka – w skali 1:10, Mur Chiński (odcinek) – w skali 1:2.

 W ciągu zaledwie jednego dnia staniecie

  • pod Wieżą Eiffla, 
  • na Placu św. Piotra, 
  • przy posągach Moai, 
  • pod Bramą Brandenburską, 
  • przy gondoli cumującej w kanale wodnym otaczającym Plac św. Marka,
  • koło Muru Chińskiego.

Czas na powrót do Starożytności!

Kluczem do zrozumienia teraźniejszości jest zgłębienie historii. W naszym planie wycieczki nie mogło więc zabraknąć powrotu do przeszłości. Przenieście się do Starożytnego Egiptu. Odwiedźcie piramidę, w której znajdują się wierne kopie skarbów znalezionych w grobowcu faraona Tutenchamona. Pośmiertna maska, rydwan, złoty tron – to tylko niektóre z zabytków, jakie czekają na Was wewnątrz piramidy. Ta magiczna podróż w czasie zapewni nie lada rozrywkę wszystkim zwiedzającym.

Sprawdźmy Waszą orientację w terenie

Wejdźcie do naszego labiryntu i sprawdźcie swoją orientację w terenie! To doskonała gra logiczna, podczas której przekonacie się, że znalezienie właściwej drogi i wyjścia z labiryntu nie jest wcale takie proste. Labirynt rozciąga się na obszarze 2 tysięcy m². Ślepe zaułki i skomplikowany system zielonych korytarzy nie ułatwiają osiągnięcia celu wędrówki. 

Nad labiryntem znajduje się pomost widokowy, z którego możecie obserwować śmiałków próbujących wydostać się z pułapki. Ta atrakcja zapewni radość i zabawę osobom w każdym wieku!