Atrakcje w okolicy

Atrakcyjna lokalizacja

Świat Marzeń znajduje się 8 km od Wadowic – odwiedzanych często przez wycieczki ze względu na Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II oraz Papieską Bazylikę Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach. Inwałd jest położony również 35 km od Oświęcimia – Muzeum Auschwitz-Birkenau. Sprawdź, jakie miejsca warto zobaczyć przy okazji odwiedzin naszego Parku!

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II

W otoczeniu malowniczych polskich krajobrazów znajduje się wyjątkowe miejsce, gdzie Jan Paweł II spędził swoje dzieciństwo i młodość. Muzeum Domu Rodzinnego Ojca Świętego to nie tylko zbiór eksponatów i fotografii, ale przede wszystkim przestrzeń wypełniona historią Karola Wojtyły.

Przez odkrywanie osobistych przedmiotów, listów i pamiątek, które były częścią codziennego życia Papieża, można zrozumieć jego pasję, głębokie przekonania oraz miłość do bliźnich.

Muzeum Domu Rodzinnego Ojca Świętego to miejsce, które przyciąga i dotyka serc wielu ludzi, niezależnie od wyznania czy przekonań.

Papieska Bazylika Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

To jedno z najważniejszych sanktuariów na świecie, które od stuleci przyciąga pielgrzymów z całego świata. Od 16 października 1978 roku, kiedy na Stolicę Piotrową został wybrany pochodzący z Wadowic Karol Wojtyła, jest ośrodkiem kultu religijnego o ogromnym znaczeniu. W latach 2000-2003 dokonano gruntownej renowacji kościoła, podczas której sklepienia zostały pokryte polichromią nawiązującą do nauczania Jana Pawła II. Nad prezbiterium rozpościerają się wizerunki patronów Polski.

Muzeum Auschwitz-Birkenau

Obóz Auschwitz został utworzony przez Niemców w połowie 1940 roku w Oświęcimiu. Pierwszy transport Polaków odbył się 14 czerwca 1940 roku z więzienia w Tarnowie. Od 1942 roku stał się jednym z ośrodków „Endlösung der Judenfrage”, czyli nazistowskiego planu wymordowania Żydów. Odwiedzającym udostępniane są tereny i obiekty byłych obozów Auschwitz I i Auschwitz II-Birkenau. Wstęp na teren Miejsca Pamięci Auschwitz-Birkenau jest bezpłatny. Należy jednak przed planowanym przyjazdem zarezerwować kartę wstępu przez stronę internetową.

Szlaki górskie

Leskowiec (922 m n.p.m.) – około 16 km od Inwałdu. Jeżeli lubicie wędrówki po górach, z pewnością warto odwiedzić ten masyw górski w Beskidzie Małym. W pobliżu szczytu znajduje się schronisko oraz Groń Jana Pawła II. Doskonałym punktem wyjścia jest osiedle Jagódki znajdujące się w Rzykach. 

Babia Góra (1725 m n.p.m.) – około 70 km od Inwałdu. Jeśli pragniecie bliższego spotkania z dziką przyrodą, Szlak Babiogórski jest doskonałym wyborem. Wędrując przez Babią Górę, najwyższy szczyt Beskidu Żywieckiego, dotrzecie do dziewiczych lasów, w których spotkacie rzadkie gatunki roślin i zwierząt.

Odwiedź Świat Marzeń Inwałd

Zamów bilet indywidualny online lub w kasie przy wejściu i weź udział w niesamowitej przygodzie!