Świat Marzeń Inwałd
– park tematyczny

Park tematyczny
Przygoda w Parku Baśni i Legend

Przekraczając bramy parku tematycznego Świat Marzeń, przenosimy naszych Gości do wyjątkowej krainy, w której główną rolę odgrywają baśnie i legendy. Łączymy aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu, naukę oraz zabawę. Zwiedzanie staje się niezwykłą przygodą, podczas której odbywamy podróż w czasie oraz do różnych miejsc na świecie. Nasz park tematyczny tworzą dwie strefy: Park Miniatur oraz Baśniowa Warownia. 

W Parku Miniatur znajduje się ponad 65 miniatur z Polski i świata. Zwiedzaniu towarzyszą wyzwania od naszych bohaterów oraz Legendarne Opowieści prezentujące historię w przystępny dla dzieci sposób. Przekraczając bramy Baśniowej Warowni, nasi Goście przenoszą się do średniowiecza. Na terenie zamku i osady mogą odkryć zwyczaje mieszkańców oraz tajniki zawodu Kowala, Tkacza czy Powroźnika. W Baśniowej Warowni mieszkają również Rycerz Paszko, Czarownica Ariana i Smok Szafir. Świat Marzeń to park tematyczny, w którym nie sposób się nudzić!

Wyzwania.
Zaangażowanie.
Nauka.

Rozpoczynając zwiedzanie Parku Świat Marzeń, możecie sami zdecydować, jak potoczy się ich przygoda. Wszystko zależy od wyboru bohatera, któremu pomożecie w wyzwaniach. W kasie Parku otrzymacie mapę z zadaniami oraz zagadkami. Dzięki nim dzieci angażują się w poznawanie historii i zdobywanie wiedzy o budowlach znajdujących się w strefie Park Miniatur. Ponadto każde dziecko otrzyma nagrodę za wypełnienie mapy w postaci książeczki z kolorowankami oraz krzyżówką.

Baśniową Warownię zamieszkują nasi bohaterowie: Rycerz Paszko, Czarownica Ariana oraz Smok Szafir. Na terenie Zamku oraz Średniowiecznej Osady spotkacie Kowala, Tkacza, Garncarza oraz Powroźnika, którzy opowiedzą o tajnikach swoich zawodów. Dodatkowo weźmiecie udział w warsztatach, animacjach oraz lekcji historii.

Przygotowaliśmy dla Was również wiele atrakcji, wśród których pojawiają się: Smocze Ziemie, Lunapark, Wystawa Tutenchamona, Zielony Labirynt czy Dragolina – park linowy. 

Czas na strawę!

Dla naszych strudzonych wędrowców przygotowaliśmy 5 punktów gastronomicznych, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Oferujemy tradycyjną kuchnię, dania na słodko oraz inne pyszności uwielbiane przez młodszych Gości.

Zapraszamy do wspólnej zabawy

Przygotowaliśmy dla Was wiele atrakcji w duchu średniowiecznej, zdrowej rywalizacji. Do wspólnej zabawy zapraszają bohaterowie Baśniowej Warowni. Animacje odbywają się w piątki, soboty i niedziele w godzinach od 10:30 do 16:30!

Smoczy pokaz

Podróż do krainy baśniowych smoków

Szkoła rycerzy i czarownic